O turystyce

tematyczny blog internetowy!

Posted by admin On May - 7 - 2018
Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co warto zwiedzić na Starym Kontynencie?

Być może przyroda zamieszkiwanego przez nas kontynentu może się wydawać dla bardzo wielu nudna, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Azją, to jednakże nie można na pewno powiedzieć, że nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są zlokalizowane na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą to wcale nie jest powiedziane, że przykładowo europejskie góry są mniej atrakcyjne – różne są gusta. Warto jednakże zastanowić się zatem co w istocie warto zobaczyć. Przede wszystkim skupmy się na miastach. Na początek oczywiście Polska… Bardzo dobrym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, lecz również choćby Toruń.

Warto pojechać w Tatry i morze. Zasadniczo w Polsce nie brakuje interesujących miejsc. Dla zwolenników wyjazdów za granicę można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Trzeba wiedzieć, że Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni zwiedzania. Warto jednakże starać się pozostać w stolicy Czeskiej Republiki dłużej, aby móc chłonąć atmosferę miasta. Jeżeli wchodzą w grę krótsze podróże, bardzo interesującym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niewielu Polaków kojarzy to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.

Na uwagę zasługują również typowo niemieckie miasta. A więc choćby Berlin – umiejscowiony niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz duża metropolia, w końcu jest stolicą Niemiec. Jednakże w porównaniu do przykładowo Frankfurtu, Berlin wcale nie wygląda na bardzo bogate miasto – przynajmniej jeśli wziąć w rachubę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na wycieczkę jest również Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna spodobać się młodym ludziom. Takowych miast oraz miasteczek można wymienić jeszcze wiele. To doskonały dowód na to, iż nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To w 100% pewne.

Comments are closed.